Výpočet benzínu

Výpočet ujetých kilometrů na galon je jednoduchá metoda, která vám umožní rozpočítat výdaje na plyn. Proces zahrnuje vydělení počtu ujetých kilometrů počtem galonů plynu. Můžete to udělat také sledováním krátkého videa. Když budete znát svůj průměrný počet najetých kilometrů na galon, budete moci efektivněji plánovat své cesty a činit informovanější rozhodnutí o vašich potřebách řízení.

Pro výpočet ujetých kilometrů a nákladů na palivo můžete použít sledování paliva. Jedná se o softwarovou aplikaci, která bude sledovat, kolik utratíte za plyn, a dokonce vám umožní prozkoumat historii vašich nákupů. Může dokonce spravovat více než jedno vozidlo. Ať už jedete na výlet nebo cestujete do práce, aplikace pro výpočet paliva vám pomůže naplánovat cesty a vypočítat trasu.

V USA váží galon benzínu 6,073 liber. Přesná hmotnost benzínu však závisí na přísadách, které se do něj přidávají. Vzhledem k tomu, že se tyto přísady mohou lišit v závislosti na zemi, ve které jezdíte, není možné uvést přesnou váhu. Ale můžete použít graf k porovnání, kolik bude stát galon benzínu v roce 2021.

Cena benzínu se měsíc od měsíce značně liší. Kromě geografické polohy ovlivňují ceny pohonných hmot další faktory, včetně počasí a jízdního chování. Bouře může například uzavřít silnice a zvýšit náklady na palivo. Podobně mohou zemětřesení a hurikány poškodit ropné rafinérie a zvýšit cenu benzínu.

Při použití plug-in hybridního nebo elektrického vozidla kalkulátor ujetých kilometrů rozdělí typ jízdy na míle ujeté s použitím benzínu a elektřiny. Navíc máte možnost zvolit si plán dobíjení, který vám umožní používat pouze jedno nebo druhé palivo. Metoda výpočtu vám umožňuje vypočítat vaše průměrné míle ujeté na galon.