Proč mít životní pojištění

Pokud máte vyživované osoby, možná budete chtít zvážit sjednání životního pojištění. Vaše pojištění poskytne vašemu příjemci dávky při úmrtí a umožní vaší rodině přístup k vašim penězům, když zemřete. Informace o životním pojištění vám mohou pomoci naplánovat finanční budoucnost vaší rodiny a chránit cenné úspory. Můžete si také vybrat, zda budete platit měsíční dávku nebo si vybrat jednorázovou částku.

Podle studie LIMRA má životní pojištění méně než polovina amerických domácností. Dále si 40 procent amerických domácností myslí, že nemají dostatečné životní pojištění. Mnoho domácností nemusí chápat důležitost životního pojištění a může být podpojištění. Ale na ochranu své rodiny není nikdy pozdě.

Sazby životního pojištění se vypočítávají na základě celkového zdraví člověka. Mezi věci, které mohou ovlivnit vaše sazby, patří kouření, obezita a vysoký krevní tlak. Pokud máte některý z těchto nezdravých návyků, je nejlepší postupně změnit svůj životní styl a snižovat riziko. Tímto způsobem můžete ušetřit peníze na vaší politice.

I když se nakupování pojištění může zdát nudné a matoucí, stává se nezbytným úkolem, když dojde k události, která změní život. Naštěstí pojišťovny zpřístupňují své pojistky online a zkracují dobu potřebnou ke schválení nové pojistky. Pokud si však nejste jisti výhodami placení na splátky, měli byste použít kalkulačku RPSN a porovnat náklady na placení pojistného na měsíční nebo roční bázi. To vám může ušetřit tisíce dolarů v průběhu vaší politiky.