Ostrovy v Karibiku

Pokud hledáte jedinečnou destinaci pro dovolenou, ostrovy v Karibiku jsou tím pravým místem pro vás. Region je známý svými tyrkysovými vodami, měkkými plážemi a vlnícími se palmami. Každý ostrov nabízí své vlastní odlišné vlastnosti, od bohaté kultury až po skvělé jídlo. Můžete vyzkoušet barbadoský rum a grenadské čokolády typu bean-to-bar. Navštívit můžete také Dominikánskou republiku a Kubu, které jsou bohaté na historii a kulturu. A pokud máte rádi pozorování ptáků, navštivte Antiguu.

Dominikánská republika je ostrov v Karibském moři, který se pyšní skvělými bílými plážemi. Je zde devítikilometrový úsek bílého písku známý jako Playas del Este, který je pokrytý hustou vegetací. Najdete zde také tabáková pole, která jsou nezbytná pro průmysl výroby doutníků v zemi, a plodiny cukrové třtiny, které jsou nezbytné pro její ceněný rum.

Ostrovy v Karibiku jsou rozděleny do tří skupin: Velké Antily, kam patří Kuba, Hispaniola a Portoriko. Malé Antily se skládají z Návětrných a Závětrných ostrovů a Panenských ostrovů. Tyto ostrovy jsou z velké části nerozvinuté, ale mají úžasnou scenérii.

Ostrovy v Karibiku jsou známé svými krásnými plážemi a přírodními krásami. Anguilla je domovem více než 30 pláží s dokonalým obrazem. Jeho luxusní ubytování a prvotřídní potápění z něj činí žádanou destinaci pro cestovatele, kteří chtějí zažít ostrovní život v tom nejlepším světle. Zatímco Anguilla je známá svým bílým pískem, Svatá Lucie je známá pohořím Piton, které se tyčí z bujného tropického deštného pralesa.

Ostrov Jamajka je dalším ostrovem v Karibiku, který stojí za to navštívit. Kryštof Kolumbus ostrov poprvé spatřil v roce 1493 a pojmenoval ho „Neděle“. Tato oblast je známá také mnoha outdoorovými aktivitami, mezi které patří šnorchlování a potápění. Zejména záliv Soufriere je pro obojí ideální a podvodní jeskyně jsou plné barakud, rejnoků, papoušků a tanečnic.

Můžete si také zkusit zarezervovat dovolenou mimo období hurikánů, protože ostrovy jsou v tu dobu obecně bezpečnější. Pokud plánujete návštěvu v období hurikánů, nezapomeňte si před cestou zakoupit komplexní cestovní pojištění. Před cestou si také můžete ověřit předpověď hurikánu. Některé ostrovy jsou mimo pásmo hurikánů, například Barbados, Aruba a Svatý Vincent a Grenadiny.

Dalším ostrovem v karibské oblasti je Svatá Lucie, malý vulkanický ostrov, který je známý jako „Havaj v Karibiku“. Je to kvůli jeho krásné krajině, teplé vodě a přátelským lidem. Je to také jediný suverénní národ pojmenovaný po ženě, takže to není jen tak ledajaký karibský ostrov. A nezapomeňte se podívat na Pitons, slavné sopečné památky, které této oblasti dominují.

Francouzská strana Svatého Martina je domovem bujné scenérie a lahodné francouzské kuchyně. Na holandské straně je vzkvétající noční život a spousta nákupů. Zdejší pláže jsou také skvělé pro rodiny a na ostrově je toho spousta.