Na kole

Cyklistika v New Yorku se stává stále populárnějším způsobem, jak si prohlédnout město. Síťový vzor Manhattanu usnadňuje manévrování pěšky a město za poslední desetiletí přidalo více než sto kilometrů cyklostezek. Cyklistické sítě v New Yorku jsou určeny pro různé jezdce a mají skvělé spojení do několika světových destinací.

Město je domovem jedné z největších sítí cyklostezek v Severní Americe. Ministerstvo dopravy NYC se zavázalo ke zvýšení počtu cyklostezek o 50 mil každý rok, aby podpořilo cyklistickou kulturu, bezpečnější ulice a více možností dopravy pro obyvatele. Cyklostezky vám pomohou prozkoumat město a snadno se používají.

Kromě vytváření cyklostezek města omezují objem dopravy odstraněním parkovacích míst. V Kodani byla například vybudována nová cyklostezka v Albertslundu, západním předměstí. Stál 13,4 milionu DKK a je dlouhý 17,5 kilometru. Obsahuje nové cesty mimo provoz, vzduchová čerpadla a opatření pro stupačky. Podobnou politiku zavedla i další města jako Amsterdam.

Město je domovem mnoha malebných parků a rekreačních oblastí. Pro skutečně scénický zážitek je jízda na kole ve městě vynikajícím způsobem, jak vidět město na dvou kolech. Parky nabízejí různé zážitky a jsou vhodné pro cyklisty všech úrovní. Některé parky mají dětská hřiště a místa na piknik a některé dokonce nabízejí naučné stezky.

Jízdní kola jsou nejúčinnější možností dopravy poháněné lidmi. Pedály jízdních kol přenášejí 99 % své energie na kola a převodové mechanismy snižují energetické ztráty. Kola jsou také velmi schopná přepravovat náklad. Pokud hledáte levný způsob cestování po městě, cyklistika je ta správná cesta.

Jízda na kole v Paříži může být obohacující, ale měli byste vědět, jak se městem bezpečně pohybovat. Určitě si prostudujte zákony, připravte se na počáteční náklady a ujistěte se, že vaše trasa je vhodná pro cyklisty. Pokud si nejste jisti, kde začít, podívejte se na Pařížskou cyklistickou mapu a zjistěte, které cyklostezky jsou k dispozici. GeoVelo můžete dokonce použít k plánování výletu na kole v Paříži. Pomůže vám vypočítat dobu a vzdálenost potřebnou k dosažení cíle.

Cyklistika má řadu zdravotních výhod. Ve skutečnosti studie z Portland State University zjistila, že zdravotní přínosy cyklistů převažují nad negativy jízdy. V přepočtu na hlavu snižuje cyklistika finanční zátěž průměrně vydělávajícího člověka až o třetinu. Výzkumy prokázaly, že cyklistika je prospěšná nejen pro vaše zdraví, ale je prospěšná i pro životní prostředí.

Od počátku věků sloužilo jízdní kolo mnoha účelům. Používá se pro dopravu, uměleckou cyklistiku a freestyle BMX. Kolo sloužilo také jako pracovní kůň mnoha profesí. Jeho všestrannost vedla k vývoji mnoha specializovaných typů jízdních kol.