Motokáry

Motokáry jsou sportovní vozidla s otevřenými koly nebo čtyřkolky, které mohou být motorové nebo nemotorové. Jejich velikost se pohybuje od jednoduchých, bezmotorových modelů až po vysoce výkonné závodní motokáry. V závislosti na konstrukci mohou být malé, polomotorové nebo plně poháněné stroje.

Motokáry mohou být na elektrický nebo benzínový pohon. Ty, které jsou elektrické, jsou stále populárnější. Některé mohou dokonce jet rychlostí až 60 mil za hodinu. Některá z těchto vozidel jsou navržena tak, aby byla zábavou pro rodiny. Některé motokáry jsou k dispozici dokonce s druhým sedadlem. Tato vozidla jsou skvělým způsobem, jak strávit den s rodinou nebo skupinou přátel.

Motokáry se postupem času vyvíjely a staly se oblíbenou rekreační činností. Poprvé je vyvinuli v 50. letech Duffy Livingstone a Roy Desbrow. Tito dva muži využili své zkušenosti se stavbou závodních aut k vytvoření prvních motokár. Jejich návrhy byly levné, ale poskytovaly hodně síly. V důsledku toho byly společnosti vyrábějící motokáry schopny vyrábět různé designy, aby uspokojily rostoucí poptávku.

Přestože jsou rychlé, jízda na motokárách není zrovna jednoduchá. Pokud nejste v dobré kondici nebo jste nikdy předtím neřídili motokáru, ovládání řízení je poměrně obtížné zvládnout. Řidiči by si měli dát čas na to, aby se naučili základy řízení motokáry, než ji vyrazí na trať.

Motokárové motory používají zapalovací systém zapalovací svíčky. Palivo je tlačeno do motoru přes karburátor a zapalovací svíčka zapálí směs. Jiskra způsobí uvnitř spalovací komory miniaturní explozi, která pohne pístem a spojkou. Spojka zase posouvá zadní nápravu motokáry, která ji pohání vpřed.

Rodiče by se měli dozvědět o různých typech motokár dostupných na místních tratích. Pokud si nebudou vědět rady s výběrem motokáry, mohou požádat vedení trati o testovací jízdu. Většina drah je ochotna nechat rodiče vyzkoušet motokáry před jejich zakoupením. Mohou tak zjistit, které z nich jsou vhodné pro jejich dítě, a získat představu o tom, jak znějí.

Motokáry mají také nárazníky, které chrání přední část motokáry a její přední kola. Nárazníky jsou také důležité, protože tlumí náraz a zabraňují poškození pneumatiky. Nárazníky jsou vyrobeny z odolného plastu a jsou navrženy tak, aby minimalizovaly riziko poškození pneumatiky a chránily řidiče při nehodě.

První motokára byla navržena v Los Angeles, Kalifornie, v roce 1956. Poprvé se závodilo na Pomona Raceway. Od té doby závodilo na motokárách přes 1,6 miliardy lidí. Závody na motokárách se staly oblíbeným sportem a ikonickou zábavou.

Motokáry jsou velmi populární ve Spojených státech a po celém světě. Základní rám motokáry je důležitý, protože dává řidiči zpětnou vazbu k rozvoji kontroly nad vozidlem. Motokáry mají různé tvary, včetně mini závodních aut. Motokáry pro dospělé jsou nízko nad zemí s malými koly/pneumatikami. Mají také volant, plyn, sedadlo a obruč pro bezpečnost.