Motocykly Honda

Historie motocyklů Honda je zajímavá. Společnost založil Soichiro Honda v roce 1906. Narodil se v Hamamatsu v Japonsku a byl synem kováře, který opravoval jízdní kola. První motocykl Honda byl čtyřtaktní E-Type Dream o objemu 146 ccm, který do října 1951 dosáhl prodeje 130 kusů denně. Do roku 1952 Honda převzala trh dvoukolek v Japonsku a vyrobila více než 6 000 kusů měsíčně. Společnost později vyrobila J-Type Benly, motocykl o objemu 50 ccm a skútr o objemu 200 ccm, Juno. V roce 1957 Honda představila čtyřtaktní C70 Dream o objemu 250 ccm, který byl vybaven elektrickým startérem.

Motocykly Honda mají dlouhou historii, která sahá až do 50. let minulého století. Motocyklu společnosti Super Cub, který debutoval v roce 1955, se po celém světě prodalo přes 100 milionů kusů. Firemní reklamní kampaň na motorku změnila image Hondy a posunula postoj amerických jezdců k motocyklům. Super Cub také vydláždil cestu pro CB77, první sportovní motocykl Honda. CB77 byl výkonný, spolehlivý stroj a rozbil stereotyp sportovních motocyklů.

Motocykly Honda se dodávají v různých stylech a cenových relacích. Existují také modely s retro stylem. Metropolitan je například vybaven jednoválcovým motorem o objemu 49 ccm a převodovkou Honda V-Matic CVT. Váží 180 liber a přichází s funkcemi, jako je elektrický start, palivová nádrž o objemu 1,2 galonu, bubnové brzdy a uzamykatelný úložný prostor. Jiné modely, jako je Super Cub C125, jsou cenově dostupnější a mají moderní funkce.

Společnost Honda Motor Company od svého založení udělala velký pokrok a její motocykly si vysloužily solidní pověst. Jejich specializovaný školicí program, Honda HonTech, byl vytvořen v roce 1986 ve spolupráci s Motorcycle Mechanics Institute. Motocykly Honda dnes patří mezi nejkvalitnější motocykly na trhu. Společnost je odhodlána udržet si náskok a vylepšit svá kola pomocí nejmodernějších technologií.

Motocykly Honda jsou vyrobeny tak, aby vydržely celý život. S více než 400 miliony prodaných motocyklů po celém světě společnost nadále inovuje a vychází vstříc potřebám svých zákazníků. Honda je největším výrobcem motocyklů na světě. Jeho řada zahrnuje cruisery, sportovní kola a cestovní kola. Dokonce i jejich off-roadový sortiment je široký, s špinavými koly a silničními modely.

Honda také pracuje na širší dostupnosti elektrických motocyklů. Do roku 2025 plánuje Honda představit 10 modelů elektrických motocyklů. Ročně plánuje prodat 3,5 milionu elektrických motocyklů, což představuje 15 % celkových tržeb společnosti. V Indonésii již spustila pilotní program, kde provozuje službu sdílení baterií pro elektrické motocykly.

Kromě evoluce svých motocyklových technologií pokračuje Honda ve svém úsilí snížit svou uhlíkovou stopu. V Indii a Brazílii plánuje představit uhlíkově neutrální motocykly. Plánuje také nabízet modely flex-fuel v Indii.