Kontrola tachometru

Váš rychloměr možná zobrazuje nesprávný údaj. Může být o dvě nebo pět mil za hodinu nižší než skutečná rychlost, kterou cestujete. Pokud si všimnete, že je vaše čtení vypnuté, měli byste vzít své auto k mechanikovi na kontrolu tachometru. Mechanik může problém vyřešit, když je vaše auto v prodejně.

Než zajedete k mechanikovi, měli byste nejprve zavolat na oddělení údržby. Formulář žádosti o kontrolu rychloměru můžete také odeslat písemně. Formulář je k dispozici online i v tištěné podobě. Pokud nevíte, jak odeslat svůj požadavek, navštivte webovou stránku Maintenance Response Desk. Najdete zde různé formuláře ke stažení.

Chcete-li otestovat rychloměr svého auta, začněte tím, že ujedete míli maximální rychlostí, kterou může vaše auto jet, a zaznamenejte si čas. K určení správné hodnoty můžete také použít desetiny míle části počítadla kilometrů. Když dokončíte několik testů při různých rychlostech, zobrazí se nejvyšší číslo.

Vratná pružina je kalibrována tak, aby odpovídala vaší rychlosti. Tato kalibrace bere v úvahu několik faktorů, včetně převodového poměru diferenciálu a průměru hnaných pneumatik. Navíc, když vaše auto couvá, bude se miska rychloměru s vířivými proudy otáčet v opačném směru. Tím se shodí údaj z rychloměru. Navíc rychloměr nemusí být přesný, pokud jedete na pneumatikách s ultranízkým profilem.

Funkce rychloměru je k dispozici také na Mapách Google. To umožňuje uživatelům Androidu kontrolovat rychlost během jízdy. Mapy Google navíc umožňují řidičům hlásit dopravní zácpy a radarové pasti. Kromě toho je vybaven funkcí, která zobrazí rychlostní limit a varovnou zprávu, když jej překročíte.

Aplikace rychloměru GPS může zobrazovat vaši rychlost a vzdálenost v různých formátech, včetně mílí a kilometrů. Snadno se instaluje, zabírá málo místa a je extrémně stabilní. Pokud se obáváte o soukromí, můžete si zakoupit předplatitelskou verzi. Tato funkce může být zvláště užitečná, pokud čelíte překročení rychlosti nebo obvinění z bezohledné jízdy.

Rychloměr je klíčovou součástí vašeho vozidla, protože vám sděluje rychlost vašeho vozu v daném okamžiku. Pokud je vaše vozidlo příliš pomalé, mohlo by vám hrozit nebezpečí havárie nebo způsobení nehody. Tím, že budete zaznamenávat svou rychlost, můžete předejít nehodám a předejít zraněním tím, že budete dodržovat pokyny pro bezpečnou jízdu.

Pokud je rychloměr vašeho auta mrtvý, můžete jej snadno nahradit zařízením GPS. Kromě řízení auta můžete také používat rychloměr GPS ke kontrole rychlosti při plachtění, létání nebo jízdě na kole. Další skvělou vlastností GPS rychloměru je, že pracuje s externími GPS přijímači. Kromě rychlosti zobrazuje také stav baterie, čas a počítadlo kilometrů.