Platina

Investice do platiny

Z historického hlediska byla platina skvělou investicí. V posledních letech však z hlediska ceny za zlatem zaostává. Ačkoli si stále drží svou hodnotu, výkon kovu byl omezen několika faktory. Pokud uvažujete o investici do kovu, je nejlepší nejprve prozkoumat trh. Existuje několik způsobů, jak můžete investovat do platiny a zjistit, co hledat.

Nejpopulárnější formou investice v platinovém průmyslu je nákup fyzických tyčinek. Do platiny můžete investovat také ve fondech obchodovaných na burze. Jedná se v podstatě o podílové fondy, které sdružují kapitál od jiných investorů a reinvestují jej do jiných investic.

Na kov můžete také spekulovat investováním do platinových futures kontraktů. Ty jsou vydávány bankami a sledují futures na drahý kov. Jsou dobrým způsobem, jak získat expozici platině, a měli by je zvážit ti, kteří mají zkušenosti na trhu s komoditami. Pokud jste však ve světě platinového investování nováčkem, pravděpodobně bude lepší, když se budete držet fyzické formy kovu.

Platina je vzácný kov a její produkce je omezená. Ve skutečnosti představuje pouze tři miliony uncí celosvětové produkce. Nejlepší místo k nalezení platiny je v Jižní Africe, kde se těží téměř výhradně. I když je tato země domovem největšího producenta platiny, stále není největším přispěvatelem ke globální nabídce. Kov se primárně používá v průmyslových a lékařských aplikacích.

Na trh s platinou má vliv mnoho faktorů. Kromě obvyklých poptávkových a nabídkových faktorů je dalším faktorem politická nestabilita. Země se stabilnějšími režimy mají tendenci být stabilnější a nižší cenu kovu. V obou případech je důležité být připraven na potenciální ztráty.

Ačkoli platina nemusí být ideální investicí pro každého, cyklické změny cen kovu a jeho použití v různých průmyslových odvětvích z ní činí vhodného kandidáta. Je také důležité zvážit daňové důsledky krátkodobého zisku z platinové investice. Ve Spojených státech jsou zisky za jeden rok nebo méně zdaněny běžnými sazbami příjmu. Pokud jste však v Evropské unii, můžete svou platinu obchodovat bez DPH, pokud jste soukromá osoba.

Nejlepší způsob, jak investovat do kovu, je prostřednictvím zámořské burzy -obchodovaný fond. Pokud jste indický investor, můžete vložit až 200 000 $ do zahraničí. Reserve Bank of India stanovuje pokyny pro zahraniční investice.

Trh s platinou má mnoho aspektů, které je třeba zvážit, takže byste si před nákupem měli udělat domácí úkol. To zahrnuje čtení o různých formách drahého kovu a zkoumání jeho cenové výkonnosti. Můžete si také zakoupit obchodního průvodce, který vám pomůže orientovat se na trhu. Zatímco historie platiny je kratší než historie zlata, její vyhlídky jsou mnohem slibnější. Pokud chcete investovat do kovu, stojí to za váš čas a peníze.

Investiční platina je k dostání najdete např. na e-shopu Zlato pro radost.