Havarijní pojištění – co je to?

Existuje celá řada různých druhů havarijního pojištění. Některé z těchto zásad jsou součástí vašeho plánu zdravotního pojištění, zatímco jiné jsou samostatné. V obou případech budete muset před obdržením jakékoli platby zaplatit spoluúčast. Čím vyšší spoluúčast, tím nižší bude vaše pojistné.

Havarijní pojištění je navrženo tak, aby vás chránilo před náklady na zranění vzniklá při dopravní nehodě. Může hradit léčebné výlohy nebo běžné životní náklady. Některé typy pokrývají i náklady na péči o děti. Nejlepší havarijní pojištění pro vás najdete, když si promluvíte s odborníkem na pojištění. Pojišťovny jako Assurity nabízejí několik typů havarijního pojištění.

Hlavní rozdíl mezi zdravotním pojištěním a úrazovým pojištěním je v tom, že úrazové pojištění kryje náklady přímo vám místo vašeho lékaře nebo nemocnice. Možná budete muset platit spoluúčasti a platit, ale havarijní pojištění je důležité mít z různých důvodů. Můžete se například zranit při pracovním úrazu a musíte zaplatit účty. Dávky úrazového pojištění vám mohou pomoci zaplatit spoluúčast, zaplatit účty nebo dokonce odjet na dovolenou.

Úrazové pojištění vyplácí peněžité dávky na léčebné výlohy, které mohou zahrnovat zlomeninu nohy nebo jiné vážné zranění. Výše dávek se bude lišit v závislosti na závažnosti zranění, ale výhody se mohou pohybovat od několika stovek dolarů až po desítky tisíc dolarů. V závislosti na politice můžete získat plán, který pokryje náklady na jízdu sanitkou, pobyty v nemocnici a dokonce i protetické končetiny. Pokud se vaše nehoda stane v oblasti, kde vaše vozidlo nemůže řídit, havarijní pojištění vám může pomoci zaplatit pronájem auta a léčebné výlohy.

Úrazové pojištění je skvělý způsob, jak doplnit své zdravotní pojištění. Zdravotní pojištění kryje jakoukoli lékařskou pohotovost, ale úrazové pojištění kryje zranění, která jsou způsobena nehodami. Úrazové pojištění sice kryje úrazy, ale nekryje nemoci a nemoci způsobené lidskou chybou. Některé zásady však budou mít omezení, takže byste si je měli před zakoupením jakékoli politiky pečlivě zkontrolovat.

Úrazové pojištění má obvykle nízké měsíční pojistné a je nákladově efektivním doplňkem vašeho plánu zdravotního pojištění. Pokud žijete aktivním způsobem života a nemáte komplexní krytí, havarijní pojištění může být ideálním řešením. Poskytne také nějaké další peníze na věci, jako jsou zdravotní prohlídky. Některé státy vyžadují, abyste měli před podáním žádosti o úrazové pojištění komplexní plán zdravotního pojištění.

Pokud jde o náklady na zotavení z nehody, mohou se výdaje rychle sčítat. Mnoho pracovišť se v posledních letech rozhodlo pro zdravotní plány s vysokou spoluúčastí a úrazové pojištění je důležitým doplňkem základního zdravotního pojištění.