Francie města

Jedním z nejlepších způsobů, jak poznat krásy Francie, je navštívit některé z jejích měst. Města jako Metz na severu jsou plná okouzlující architektury, útulných uliček a pevností. Mají také některé z nejkrásnějších vlakových nádraží v zemi. Můžete také navštívit katedrálu v Metz, která je uměleckým dílem. Jeho vitrážová okna z něj dělají vizuální potěšení. Skvělým místem k jídlu ve Francii je Quartier Saint-Leu, kde najdete mnoho restaurací a kaváren.

Město Nantes se nachází na severozápadě Francie. Je široce považováno za hlavní město francouzské produkce potravin a bylo oslavováno pro svou kvalitu života. V roce 2013 byla oceněna cenou Evropské zelené hlavní město, která dokládá její ekologické vlastnosti. Pokud hledáte skvělé jídlo, navštivte Pomme d'Epice, kde se podávají autentická regionální jídla.

Dalším fantastickým místem k jídlu je Palais de l'Isle v Annecy, malebném městě u jezera. Město je známé svou katedrálou, která pochází ze 13. století a je největší gotickou katedrálou ve Francii. Snadno se v něm orientuje, což z něj dělá jedno z nejdostupnějších měst v Evropě. Město nabízí spoustu věcí, které můžete dělat a vidět, včetně krásné historické architektury a slavného mostu.

Avignon je největší město v jižní Francii a je jedním z nejkrásnějších. Jednou z nejlepších věcí v Avignonu je navštívit Pont St Benezet, který je pozůstatkem mostu, který kdysi překračoval řeku Rhonu. Most je stále neporušený, ale má pouze čtyři oblouky. V 17. století most spadl do řeky, takže stojí za to ho navštívit.

Dalším městem k návštěvě na jihu je Ancient Nimes. Často se mu říká „Řím Francie“ a nachází se v něm jedny z nejlépe zachovaných římských památek v zemi. V historickém centru tohoto města najdete vedle sebe moderní budovy a starověké památky. Můžete také vidět římský amfiteátr zastrčený za ulicemi plnými kaváren a barů.

Toulouse je další město na jihu. Toto město se nachází nedaleko hranic se Španělskem. Má dvě památky světového dědictví UNESCO: baziliku svatého Sernina a Canal du Midi. Najdete zde také spoustu hipsterských kaváren a stezku podél řeky. Jeho hlavní letiště a vlakové spojení z něj činí pohodlný výchozí bod pro cestování po celé jižní Francii.

Lyon je třetím největším městem Francie. Turisty je často opomíjen, ale má neopakovatelnou atmosféru. Kombinuje kouzlo malého města s energií a ruchem velkoměsta. Pokud hledáte autentičtější francouzský zážitek, Lyon je skvělou volbou.