Cesta do Chorvatska 2022

Výlet do Chorvatska v roce 2022 bude jedním z nejvíce vzrušujících zážitků vašeho života. Chorvatsko, země v Evropě, se nachází na křižovatce střední a jihovýchodní Evropy. Jeho pobřeží se táhne podél Jaderského moře a podnebí země je mírné po celý rok. Turistům nabízí mnoho přírodních krás.

Luxusní zájezd do Chorvatska je skvělý způsob, jak poznat zemi a její nedotčenou krásu a zachovalou historii. 10denní zájezd vám nabídne jedinečný zážitek, který kombinuje plánované aktivity s časem na prozkoumávání vlastním tempem. Tato prohlídka vás zavede do starobylých opevněných měst, nedotčených pláží a skrytých kamenných vesnic. Dokonce si můžete přizpůsobit prohlídku tak, aby vyhovovala vašim preferencím.

Před cestou do Chorvatska se ujistěte, že jste absolvovali všechna potřebná očkování. Je důležité si uvědomit, že existují omezení týkající se určitých očkování. Některá z těchto omezení souvisejí s COVID-19, proto se před cestou nezapomeňte poradit se svým lékařem. Měli byste se také ujistit, že máte cestovní pojištění, které kryje vaši cestu.

Platný cestovní pas je nutností. Pokud ho nemáte, může být obtížné vstoupit do Chorvatska. I když je Chorvatsko součástí Evropské unie, nespadá pod schengenský prostor. Požadavky pro vstup do Chorvatska se liší podle národnosti, proto se o více informací informujte u svého nejbližšího zahraničního zástupce. Musíte se také ujistit, že váš pas je platný tři měsíce po datu, kdy plánujete opustit zemi.

Slavonie leží v severovýchodním Chorvatsku a je známá svými vydatnými vepřovými jídly a vynikajícím pěstováním vína. Jeho hlavní město Osijek je velkým historickým centrem s barokními paláci a novogotickými kostely. Při návštěvě Slavonie budete chtít ochutnat místní speciality, jako je rybí paprikáš, tradiční rybí guláš připravovaný na otevřeném ohni.

Navzdory skutečnosti, že chorvatská ekonomika je vysoce závislá na cestovním ruchu, země se také snaží vzpamatovat z nedávného nárůstu nezaměstnanosti. Očkování proti viru COVID-19 začalo před Novým rokem 2021 a polovina populace je plně proočkovaná. Testování na COVID-19 je pro cestující letecké společnosti povinné.

Split je druhé největší město v Chorvatsku. Je domovem Diokleciánova paláce, který byl postaven ve čtvrtém století římským císařem. Bohužel po jeho smrti v roce 305 byl palác ponechán chátrat. Mezitím je město centrem trajektů na dalmatské ostrovy.

V Chorvatsku najdete něco pro každý typ cestovatele. Jaderské pobřeží a ostrovy jsou bohaté na jadranskou krásu, zatímco krajina se může pochlubit zvlněnými kopci a hřmícími vodopády. Můžete si také užít moderní muzea a historická vinařství, stejně jako skvělou kuchyni a kulturu.